Hifi Roerend en onroerend goed Historic Hangars 32 Het pronkstuk in de Bomber Hall is deze Lancaster. Het is de oudste Lancaster die bewaard is gebleven. Ze heeft o.a. gevlogen bij de Nos. 463 en 467 RAAF Squadrons vanaf Waddington. Het is de eerste Lancaster die in totaal 137 oorlogsmissies heeft gevlogen sies gevlogen. Het beeld wordt gecompleteerd met een Messerschmitt-109 en een Focke-Wulff 190 in de buurt van de Lancaster. De een enorme Vulcan delta en een Mitchell vullen de hangar verder in. Als het om 'bewaren' gaat moet je bij de Britten zijn. Als we zo af en toe er tussen uit gaan om inspiratie voor 'Uitgevlogen' op te doen, schrikken we wel eens van wat er bij luchtvaartmusea nog allemaal te zien is 'achter de schermen'. Vaak zijn het foto genieke plaatjes van vergane glorie... Maar in Enge land weten ze er wel raad mee. Werkelijk alles wordt bewaard. Want naast een schitterende collectie van ruim honderd vliegtuigen in het RAFM zien we zo hier en daar ook voertuigen staan. In de Bomber Hall een Dodge-trekker met een Avro Anson op een Queen Mary-dieplader. Ik had er geen notie van dat die voertuigen al meer dan 60 jaar oud zijn en nog steeds in gebruik bij de Bergingsdienst van onze eigen luchtmacht. Elders in de hal staat nog een Standard Vanguard dienstwagen te pronken in blinkend RAF-grijs. Die behoudzucht gaat ook op voor de infrastructuur op het museum terrein. Van buitenaf zijn de Historic Hangars niet te zien. Wat je ziet is allemaal nieuwbouw van ruim 30, 40 jaar na de oorlog. De oude hangars zijn letterlijk opgenomen in de nieuwbouw. Met een nimmer aflatend gevoel voor het belang van historie zijn de muren en de dakbedekking van deze hangars verwijderd. De vak werk spanten van de overkapping en de eveneens houten stutbalken zijn gerestaureerd. Er is nieuw bouw overheen getrokken, zodat de bezoeker dank zij al dat hout de indruk krijgt dat men nog steeds in diezelfde oude hangar loopt van ver voor de oor log. Zó is het ook gegaan met de Grahame-White Factory. In de Historic Hangars worden de houten spant- en rompconstructies van kisten afgewisseld met

Spinner | 2014 | | pagina 34