Battle of Britain 33 Op de foto een uitgeklede Westland Wallace-II. Het is een tweedekker die voor meer doeleinden kon worden ingezet. In het plafond van de Historic Hangars is nog steeds het oorspronkelijke vakwerk te zien die voor de overspanning van het dak van deze vroegere houten hangars zorgden aluminium beklede rompen en vleugels. Een breed scala van types toont alle aspecten van de militaire luchtvaart. Als we vanuit de Bomber Hall deze hangars binnen wandelen, lopen we rechtstreeks het Wessex café in. We hebben dan al twee uur in het museum rondgedoold en zijn toe aan een Engelse lunch en dito thee. Onze uitkijk wordt volledig in beslag ge nomen door een Westland Wessex van de Queens' Flight. Als je er naast staat zie je pas hoe groot deze wentelwiek is. Nog groter is de 2-rotorige Bristol Belvedere die in de lengte richting achter de Wessex staat. Om over de Merlin-101 nog maar niet te spre ken. Whirling Rotors heet dit expositie gedeelte. In de hal ernaast gaat het om Wings over Water waar een Supermarine Southampton-I wordt gerestau reerd. Er naast staat een groot 2-motorig Stranrear watervliegtuig van dezelfde vliegtuigbouwer op het droge. Via RAF Overseas waar een Thunderbolt, een Hunter en een Canberra aangeven dat de RAF ook elders in het Britse Gemenebest is ingezet, lopen we in de oude hangar door naar de Fighters en de Jets. En de aldaar opgestelde Lightning jager/onderschep per, goed voor twee keer de snelheid van het geluid, heeft tijdens de Koude Oorlog vele uren op QRA standby gestaan voor de verdediging van het Britse luchtruim. Het Battle of Britain Museum is ondergebracht in een aparte hangar op het terrein van het RAFM. De hangar heeft historisch geen enkele relatie met de infrastructuur van het vroegere RAF Hendon. Wel doet het denken aan de stijl waarin tijdens de oorlog hangars werden gebouwd. Het museum dat in 1978 is geopend, heeft in 2009 een metamorfose ondergaan. Daarbij is de overkapping vervangen en een glaswand geïnstalleerd aan de kopse kant van de hal. Met de val van Duinkerken in mei 1940

Spinner | 2014 | | pagina 35