Hifi Afscheid van vrijwilligers Presentatie Curtiss Hawk Het Luchtmachtmonument daat-vrijwilligers, onder wie velen uit de MLM-gele- deren, lopen warm voor uiteenlopende taken in het museum. Binnenkort beginnen de selectiegesprekken. Maar er is ook nog veel werk te doen. Een van de meest uitdagende dossiers is de realisatie van de 'dogfight' in het Arsenaal: vijf toestellen die in telkens verschillende posities moeten worden opgehangen. Het klaren van deze klus vergt niet alleen veel maatwerk en precisie van de zijde van Defensie, maar ook van de zijde van NMM Company bv. Goed samenspel is hierbij een dwingende nood zaak. Voor het ophangen van de veertien andere toestellen, elders in het Arsenaal, geldt overigens hetzelfde. De komende maanden zal koortsachtig gewerkt moeten worden om alles op tijd gereed te kunnen hebben. De eindsprint is ingezet. De opening van het museum zal zoals het er thans naar uitziet, plaats vinden op woensdag 17 september. Koning Willem-Alexander zal de opening verrichten. Behalve de ontmanteling van het MLM als museum voltrekt zich nu ook in snel tempo de afbouw van de personele organisatie. Eind december zijn de overeenkomsten met de vrijwilligers formeel ont bonden. Tijdens een geanimeerde social op 18 de cember hebben we ook op informele wijze afscheid van hen genomen. Door de Klankbordgroep vrij willigers MLM is dit afscheid aangegrepen om een fraai fotoboek uit te brengen, dat een beeld geeft van 45 jaar MLM, vanaf de oprichting in 1968 tot aan de start van de nieuwbouw voor het Nationaal Militair Museum. De uitgave draagt als titel Herin nering aan een Bevlogen Tijd, van Militaire Luchtvaart Museum naar Nationaal Militair Museum. Met de fusie van het MLM met het Legermuseum gaat er ook voor de vrienden het nodige veranderen. Het kan niet genoeg gezegd worden: het MLM is veel dank verschuldigd aan de Stichting Vrienden van het MLM. De stichting heeft het museum en zijn collectie de afgelopen 33 jaar immers op be langrijke momenten belangrijke impulsen kunnen geven. Recent gebeurde dat nog in de vorm van de overdracht van een nieuwe aanwinst, de zojuist voltooide replica van de Curtiss Hawk-I. Het toestel werd op 9 november tijdens een speciale vrienden bijeenkomst bij de Stichting KLu Historische Vlucht op de Vliegbasis Gilze-Rijen gepresenteerd en over gedragen. Begin dit jaar wordt het toestel overge bracht naar het Nationaal Militair Museum. De Curtiss Hawk-I zal in 2014 bij de opening van het museum worden geëxposeerd in het Arsenaal, dat deel van het nieuwe museum waarin de grote objec ten uit de huidige collecties van het Legermuseum en het Militaire Luchtvaart Museum straks weer in volle glorie te zien zullen zijn. In een nieuwe, verrassende setting, die, naar wij hopen, ook bij de vrienden op veel waardering zal mogen rekenen. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM

Spinner | 2014 | | pagina 5