Onthulling Blijven bijdragen zitter, generaal-majoor b.d. Frans Peter Schulte weet na enige overweging het plan toch door te druk ken. 'We hadden een luxe probleem,' zegt Frans Peter Schulte nu. Het project legde geen beslag op de personele capaciteit binnen het bestuur en de relatief geringe kosten konden makkelijk worden opgebracht. Resultaat gericht heeft Gerard Casius daarna de leiding van het project op zich genomen. 'Met ijver, passie, gedrevenheid en nimmer aflatend doorzettings- en organisatorisch vermogen' heeft hij zich ingezet voor de totstandkoming van een schitterende aanwinst voor het museum. In de acht jaren dat Gerard Casius er mee bezig is geweest, heeft hij in een veelvoud van 'voorkomende geval len' het initiatief genomen om organisatorische perikelen recht te breien. De complimenten van di recteur Janssen en de huidige voorzitter van de SV MLM, commodore b.d. Freek Groen gaan niet alleen naar hem, maar ook naar iedereen die op enigerlei wijze bij dit project betrokken is geweest. Dank gaat dan vooral naar de leden van de bouwploeg bij het Cradle of Aviation Museum onder de bezielende leiding van Peter Truesdell. Eind september 2013 is hij speciaal voor de assemblage op Gilze-Rijen overgekomen vanuit New York. Op 25 september 2013 heeft het Algemeen Bestuur van de SV MLM Mr. Truesdell en met hem ook het team in New York bedankt voor hun jarenlange inzet voor het Curtiss project. Voorzitter Freek Groen noemde de oplevering van de kist, het transport naar Nederland en de as semblage bij de SKHV op zichzelf al 'een groot project waar veel mensen, bedrijven en instanties in bin nen en buitenland aan te pas zijn gekomen'. Zonder iemand daarbij tekort te doen, noemde hij de De fensie Verkeers- en Vervoersorganisatie en de leden Hans Berfelo en drs. Bert Remkes van het Algemeen Bestuur die de voortgang en het financiële aspect gedurende het gehele project hebben bewaakt. Ere-voorzitter gen-maj. b.d. Frans Peter Schulte worstelt het parachutedoek van de kist af Onder het toeziend oog van alle aanwezigen krijgen voorzitter Freek Groen en erevoorzitter Frans Peter Schulte de eer om de over de Curtiss Hawk gedrapeerde parachutes, geleend van het WC Vliegveiligheidsuitrusting op Woensdrecht, voorzichtig te verwijderen. Het programma loopt daarna enigszins uit als iedereen de gelegenheid krijgt om de kist van nabij aan te raken en te bekijken. De oh's! en ah's zijn niet uit de lucht. De mensen van het Cradle of Aviation Museum hebben werkelijk een prestatie geleverd. Het is een van de mooiste, zo niet: dè mooiste vliegtuigreplica ooit gezien. Met de symbolische overhandiging van de stuurknuppel draagt voorzitter Groen het eigendom van de Curtiss Hawk-I over aan Dr. Jan Janssen die als vertegenwoordiger van de Staat der Nederlanden de kist in ontvangst mag nemen voor het Nationaal Militair Museum-in-oprichting 'Het is nog niet zo slecht gesteld met de aandacht voor het culturele erfgoed in Nederland', meent Freek Groen. De SV MLM heeft zich sinds haar oprichting in augustus 1980 altijd ingespannen voor het behoud van het nationale erfgoed van de Militaire Luchtvaart. En dan gaat het, aldus voorzitter Freek Groen, om 'een substantiële bijdrage aan het opvullen van de lacunes in de militaire luchtvaartcollectie.' Met het oog op de veranderende toekomst waarbij het nieuwe museum geen grote geldstroom tegemoet kan zien, moeten we als Vrienden blijven bijdragen aan een evenwichtige opbouw en aan de uitbreiding van de collectie. 'Zó stellen we zeker dat de historie van onze militaire luchtvaart in de presentatie van het nieuwe Nationaal Militair Museum prominent aan bod kan komen', aldus Freek Groen.

Spinner | 2014 | | pagina 7