Memorabilia een eeuw geleden Schenking Records 21 deze verdieping om het vliegtuig heen gebouwd. Als Sir Edward Boyle, minister van Onderwijs op 15 juli 1963 de nieuwe hal opent, is de hele luchtvaartcol lectie weer terug in Londen. Hoewel alles dicht op elkaar staat, wordt de bezoekers een prima kijk op de collectie geboden door de verhoogde passages en de verschillende niveaus waarop de vliegtuigen zijn opgehangen. Behalve vliegtuigen beschikt het museum over een uitgebreide verzameling vlieg tuigmotoren en propellers. Het merendeel van de luchtvaartmemorabilia is al in de jaren '20 van de vorige eeuw in de collectie terecht gekomen. Het oudste is het Normalsegelap- parat van Otto Lilienthal uit 1895. In 1930 kwam daar een replica bij van het Pilcher Hawk zweef vliegtuig uit 1896. De originele Wright Flyer uit 1903 die de broers Wilbur en Orville Wright in 1928 aan het Science Museum hebben gegeven, is in 1948 aan het National Air and Space Museum in Washington gegeven in ruil voor een replica In 1925 wordt de No.2 Roe Triplane van A.V. Roe in het museum ondergebracht. Alliot Verdon Roe heeft er voor het eerst mee gevlogen in Lea Marshes in 1909 en presenteert het vliegtuig in oktober van datzelfde jaar op de eerste Blackpool Flying Meeting voor het publiek. Van Frans ontwerp en makelij is de Antoinette uit 1910. Vliegtuigontwer per en constructeur Robert Blackburn schenkt het vliegtuig in 1926 aan het Science Museum. In 1913 wordt de Cody tweedekker No.304 aan de collectie toegevoegd. Het enige 'vijandelijke' vliegtuig uit de Eerste Wereldoorlog is de Fokker E.III eendekker uit 1916. De Engelsen hebben in dat jaar de kist ergens bij de Somme naar beneden gehaald. In 1918 draagt Ministerie van Oorlog het vliegtuig over aan het museum. De Fokker is uitgerust met een machi negeweer dat door de boog van de propeller kan schieten. Een onderbrekingssysteem zorgt ervoor dat de propeller zelf niet wordt geraakt. De romp van de E.III bestaat uit een frame van gelaste stalen buizen, wat voor die tijd ook een buitengewoon op merkelijke nieuwigheid was. De Britse luchtmacht, toentertijd nog het Royal Flying Corps, is in de col lectie present met een R.A.F. SE.5a en een Avro-504K uit de Eerste Wereldoorlog. De Vickers Vimy waarmee kapitein John Alcock en luitenant Arthur Witten Brown hun historische vlucht maakten, staat in het centrale deel van de De bouw van de Flight Gallery is om deze Vickers Vimy ge bouwd waarmee Alcock en Brown de eerste non-stop vlucht over de Atlantische Oceaan hebben gemaakt vanaf New foundland naar Ierland hal. Na afloop van hun terugkeer in Engeland schen ken Vickers en Rolls-Royce, de makers van het airfra me en de motoren, de kist aan het Science Museum. Een merkwaardig luchtvaartuig is de Hill Pterodactyl die in 1924 is ontworpen. De eerste vlucht vond plaats op 2 november 1926 op Farnborough. West- land Aircraft heeft voor het Ministerie van Lucht vaart latere types gebouwd. In 1951 leent professor Geoffrey T.R. Hill het vliegtuig uit aan het museum. Terug naar de recordbrekers. Ook Amy Johnson's De Havilland DH-60G Gipsy Moth 'Jason-I' bevindt zich in de collectie van het Science Museum. Het is een voorloper van de ons welbekende Tiger Moth. Van 5 tot en met 24 mei 1930 vliegt Johnson er mee van Engeland naar Australië. Een afstand van zo'n 10.000 mijl. Niet alleen de afstand is een prestatie, maar zeker ook haar solovlucht. Associated Newspa pers schenkt de tweedekker in 1931 aan het muse um. Een andere recordkist is de Supermarine S.6B. In 1931 wint Flight-Lieutenant J.N. Boothman met dit vliegtuig de prestigieuze Schneider Trofee. Hij behaalt tijdens die vlucht een snelheid van 340,08 mijl per uur. Onder andere het ontwerp van de S.6B heeft later gediend als basis voor de ontwikkeling van de Spitfire. Tot de merkwaardigste vliegtuigen van het Science Museum behoort ook de Cierva C.30A Autogyro uit 1934. De autogyro, ook wel eens molenvliegtuig genoemd, heeft een niet aangedre ven roterende vleugel, de rotor dus, waardoor het geheel er uit ziet als een helikopter, maar die niet kan stilhangen of verticaal kan opstijgen. Het vlieg tuig is door de RAF voor radarcalibratie gebruikt.

Spinner | 2014 | | pagina 23