Werken aan de Toekomst 1 De opening van het Nationaal Militair Museum komt met rasse schreden naderbij. Het gebouw is nagenoeg gereed en er wordt ook al volop gewerkt aan de in richting. Het concept krijgt daarmee, na jarenlange voorbereidingen, nu ook in de praktijk contouren. In het thematisch deel, maar ook in het Arsenaal. Het wordt een indrukwekkend en veelzijdig museum. Een museum dat leuk en interessant is voor het grote publiek, maar ook liefhebbers van militair materieel en specialisten op het vlak van de Neder landse militaire geschiedenis zullen er veel van hun gading vinden. Evenals al die mensen die op dit mo ment beroepsmatig aan de krijgsmacht verbonden zijn of die in het verleden daarbinnen hun sporen hebben verdiend. Het Nationaal Militair Museum wil uitdrukkelijk ook hun museum zijn! Het museum krijgt een eigentijdse uitstraling en ook met duurzaamheid wordt rekening gehouden. Met het plaatsen van zonnepanelen op het dak zal het museum een bijdrage leveren aan de doelstel ling van Defensie de CO2-uitstoot te verminderen. Het ontwerp is prachtig geïntegreerd in het land schap. Het gebouw heeft weliswaar een grote omvang, maar het overheerst niet in de glooiende omgeving. Behalve het hoofdgebouw is ook het depot nagenoeg gereed. Veel objecten hebben er hun definitieve plekje al gevonden. Ook het museumterrein krijgt nu definitief vorm. De LVA-hangar uit 1928 nadert zijn voltooiing en gebouw 45, dat dateert uit de tijd van het vliegcircus van Verweij en Lugard (1910 1912), is inmiddels weer voorzien van een uitkijk- platform. In de omgeving van het restaurant is een begin gemaakt met de inrichting van een kleine speeltuin. Daar komt ook een houten model van een Farman-vliegtuig. Het NMM op 27 maart 2014 De uitkijkpost geplaatst op gebouw 45 (foto: Hans Baljet)

Spinner | 2014 | | pagina 3