s 3 Vliegtuigen: verplaatsen en ophangen Afscheid De Hawker Sea Hawk tijdens het nachtelijk transport (foto: Gijs Dragt) Een van de grote uitdagingen voor de komende we ken is het ophangen van de vliegtuigen in het Arse naal. Een aantal vliegtuigen dat straks hangend zal worden geëxposeerd, is heel recent naar het Muse umkwartier verplaatst. Dit transport gebeurde met trekker-oplegger combinaties en kreeg als vanouds weer veel aandacht in de media. Met het ophangen van vliegtuigen kiest het Natio naal Militair Museum heel uitdrukkelijk voor nieuwe presentatievormen. Straks zijn er circa twintig vlieg tuigen, hangend aan het plafond, te zien. Het is een van de nieuwe technieken waarmee we een modern en eigentijds museum proberen te realiseren dat brede lagen van de bevolking zal aanspreken. Naast de bouw en de inrichting vragen ook andere onderwerpen onze aandacht. Het gaat dan vooral om de personele vulling van de organisatie van het Natio naal Militaire Museum, de inrichting van de be drijfsvoering en de afstemming met NMM Company bv, dat de facilitaire ondersteuning gaat verzorgen. Ook de voorbereidingen voor een aantrekkelijk publieksaanbod, voor communicatie en marketing en de opening van het museum -op 3 oktober van dit jaar- vergen veel aandacht. Alles op alles wordt gezet om eind september klaar te zijn voor de ont vangst van de eerste bezoekers en voor een klinkende en aansprekende openingsmanifestatie. Nu de volledige samensmelting van de collecties van MLM met die van het Legermuseum vrijwel een feit is en de opening van het Nationaal Militair Museum snel naderbij komt, valt definitief het doek voor ons museum. Daarmee komt er ook een einde aan mijn bijdragen aan de Spinner. Sinds 2000 heb ik meer dan vijftig keer en met veel genoegen verslag mogen doen van de activiteiten in en om het MLM. En u tegelijkertijd op de hoogte kunnen houden van de vorderingen in het dossier "Toekomst MLM". Al bij mijn aantreden als directeur van het MLM in 2000 stonden het samengaan met het Legermuseum en de bouw van een nieuw museum op de agenda. Dat dossier is nu vrijwel rond. En dat is ook voor mij zelf een mooi moment om nieuwe wegen in te slaan. De Spinner was een uitstekend nieuwsmedium voor het MLM. Graag dank ik redacteur Hans Berfelo voor de prima samenwerking de afgelopen veertien jaar bij de verwerking van mijn notities voor dit blad. En vanzelfsprekend geldt mijn dank ook het voltallige bestuur van de Stichting Vrienden van het MLM. Samen hebben we veel tot stand kunnen brengen. Het Nationaal Militair Museum zal daar ongetwijfeld profijt van trekken. De MLM-collectie krijgt onderdak in een nieuw huis. Dat is zeker even wennen, maar het is mijn overtuiging dat het erfgoed van de Militaire Lucht vaart ook op de bakermat van de Nederlandse

Spinner | 2014 | | pagina 4