LUCHTVAARTSCHILDER SERGE STONE OVERLEDEN Op 10 maart j.l. is op 74 jarige leeftijd de bekende luchtvaartschilder Serge Stone overleden. Een schilder met een eigen stijl, die tussen andere luchtvaartschilders direct opviel. Bekend van het in de jaren 80 uitgegeven boek Squa dron. De jachtvliegerij in de naoorlogse jaren, waarin hij de periode tussen ca 1945 en 1960 met veel gevoel voor detail heeft getekend. Twee keer heeft hij in het Militaire Luchtvaart Mu seum geëxposeerd. In de eerste expositie, die werd geopend in juni 1984, Van Meteoren en Donderstra- len, werd zijn werk voor het boek Squadron getoond. De tweede expositie, Luchtvaartverleden verbeeld, toonde een keuze uit het werk van Serge Stone. In november 2000 werd deze expositie geopend door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten Dick Ber lijn, die hem daarbij complimenteerde met het op Het laatste werkstuk van Serge, eind 2013 dat moment recentste werk, een vierluik van de vier hoofdwapensystemen van de Koninklijke Lucht macht, geschilderd in opdracht van de KLu. Ook gaf Serge Stone op een Vriendenavond een lezing over zijn werkwijze. Veel van zijn werk is in het bezit van de Koninklijke Luchtmacht en hangt in het hoofdkwartier. Ook het Militaire Luchtvaart Museum heeft verschillende werken van hem in haar bezit. In opdracht van Fokker schilderde hij alle Fokker verkeersvliegtuigen, waarvan er vele zijn opgenomen in het in 1989 verschenen boek Fokker Verkeersvlieg tuigen. Van de F.I uit 1918 tot en met de Fokker 100 van nu. Een kunstenaar, een bescheiden mens en een Vriend van het Militaire Luchtvaart Museum is heengegaan. Hans Berfelo

Spinner | 2014 | | pagina 6