31 Meteor vliegers FAA 1947. Van links naar rechts: vdrg. Gert Kleissen, vdrg. Carlos Washington Pastor, Lt. Vedania Mannuwal, Engelse instructeur Digby Cotes Preedy, kapt. Carlos Adolfo Soto, 1e lt. Ricardo Favre en lt. Luis Valoni. Gehurkt: lt. Jorge Martinez Zuviria, lt. Oscar Romano, vdrg. Lorenzo Diego Bravo Deheza, vdrg Armando Bernasconi en vdrg. Jorge Rangugni Tijdens de Tweede Wereldoorlog had Argentinië een grote geldelijke vordering op Engeland omdat het veel etenswaren had geleverd. Deze schuld werd ingelost door het leveren van allerlei wapentuig, zowel gebruikt als nieuw, aan Argentinië. Op 10 juli 1946 vloog de eerste luitenant Guillermo Ruzo van de Fuerza Aerea Argentina (FAA) in een Glos ter Meteor Mk.III (EE286). Hij vloog ook in een De Havilland Vampire, maar vond de Meteor beter. Vervolgens bestelde Argentinië honderd Meteors Mk.IV voor een totaalbedrag van ruim vier miljoen Engelse Ponden. De eerste vijftig Meteors waren bestaande RAF Meteors Mk.IV, de laatsten werden speciaal voor de FAA gebouwd. Op 14 Mei 1947 vertrok een groep FAA vliegers naar de Gloster Fabriek in Moreton Valence teneinde te worden omgeschoold naar de Meteor. Het verblijf in Cheltenham liep niet over rozen. Wegens de voedselschaarste in Engeland waren etenswaren op de bon en bestelde de begeleidende arts extra rantsoenen, maar de kosten ervan werden later wel van de salarissen ingehouden. Bovendien was het lastig om uit te gaan omdat er wegens de econo mische restricties 's avonds vrijwel geen kroegen geopend waren. Ook in het operationele vlak was het even wennen. Op de verkeerstoren van Moreton Valence waren ook twee vrouwelijke verkeersleid- sters werkzaam, een in Argentinië geheel onbekend verschijnsel. Het vliegen op de Meteor begon met vijf vluchten op een Meteor Mk.III, gevolgd door een tiental vluchten op de Mk.IV. Ook hier natuurlijk de gebruikelijke akkefietjes. Kapitein Soto moest wegens meteorologische omstandigheden een voor zorgslanding maken op een vreemd (parachutisten) veld en werd mede door de Argentijnse registratie van zijn Meteor en het vrijwel niet-spreken van de Engelse taal voor een 'indringer' aangezien. Eerste lt. Favre kreeg motorstoring, vervolgens viel ook de tweede motor uit maar ondanks het gebrek aan ervaring slaagde hij er in om zonder kleerscheuren op Moreton Valence te landen. Op 14 juli 1947 vertrokken de vliegers weer naar hun vaderland. Daar druppelden in Buenos Aires (per schip) de eerste Meteors binnen, deze werden

Spinner | 2014 | | pagina 33