NOTITIE te 3 van de Voorzitter Op 1 juli 2013 is onder grote belangstelling het Mili taire Luchtvaart Museum gesloten. Het Legermuseum was ons daar op 1 januari al in voorgegaan. Als vrienden zitten we nu in een museumloos tijdperk wat eind dit jaar zal ophouden als de bijgestelde planning wordt gehaald en Zijne Majesteit de Koning de openingshandeling van het nieuwe Nationaal Militaire Museum kan verrichten. Vanaf dat moment is er voor Leger en Militaire Luchtvaart nog maar één museum: het Nationaal Militaire Museum: NMM. Zoals het er nu naar uitziet wordt het een prachtig museum waar de collecties van de oude musea op een spectaculaire wijze worden getoond en het ten toongestelde culturele erfgoed waarschijnlijk veel beter tot zijn recht komt. Helaas is in het nieuwe museum geen ruimte om de complete collecties gelijktijdig tentoon te stellen. Er is en wordt veel overlegd om tot een evenwichtige tentoonstelling te komen. Daarbij zal helaas niet altijd aan alle wensen voldaan kunnen worden, ergens moeten keuzes wor den gemaakt. Maar dat wordt met wisseltentoonstel lingen gecompenseerd. Of het resultaat is wat we er van verwachten zal na de opening blijken. Wat minder duidelijk is dat er in de periode naar deze opening ook voor onze Stichting al veel ver andert. Tot nu toe deden we als Bestuur van de Stichting rechtstreeks zaken met de directie van het museum. Een directie met een directe lijn naar de Operationele Commandanten die affiniteit heb ben met de collecties. In de nieuwe situatie komt er een Stichting Defensie Musea, waar de directies van alle musea (Mariniers, Marine, Leger en Luchtvaart, Marechaussee) onder vallen. Tevens is de organisatie van het NMM verzakelijkt. Een commerciële partner neemt een deel van de exploitatie over en krijgt daardoor en daarvoor ook zeggenschap. Daarbij vertoeven we straks in één museum samen met de Vrienden van het Legermuseum. Gebouw 45 nagenoeg gereed Een voor onze stichting zeer ingrijpende veran dering is dat de museumwinkel commercieel zal worden geëxploiteerd waardoor onze belangrijkste inkomstenbron wegvalt. Er is al behoorlijk wat overleg geweest hoe we daar als vriendenstichtingen mee om moeten gaan. Niet alleen binnen ons bestuur maar ook tussen beide besturen. Als besturen zijn we tot de conclusie geko men dat twee verschillende groepen die zaken doen met de nieuwe directie niet gaat werken. Hoewel we

Spinner | 2014 | | pagina 3