Als laatste vliegtuig werd op 12 juni de Dakota opgehangen twee verschillende groepen zijn met elk onze speci fieke interesse: Militaire Luchtvaart en Leger, is ons primaire doel eigenlijk identiek: het ondersteunen van de collectie van het museum. We zijn er van over tuigd dat twee groepen die tijdens de opening van het nieuwe museum flyers uitdelen voor twee verschil lende vriendengroepen, contraproductief zal zijn. Maar hoe bereiken we een goede samenwerking waar bij we meewerken aan de toekomst van het NMM terwijl we ook de eigenheid van onze specifieke col lectie en de interesse daarvoor, kunnen behouden. In een aantal gezamenlijke bestuursvergaderingen hebben we onder meer afgesproken dat, voordat de nieuwe directie NMM aantreedt, we in staat moeten zijn gezamenlijke onze wensen en standpunten met hen te bespreken. Daarvoor wordt een nieuwe Stich ting Vrienden NMM opgericht. Een Werkgroep Orga nisatie heeft de concept statuten voor deze nieuwe stichting uitgewerkt en deze zijn aan een notaris voorgelegd. Het is de bedoeling dat het bestuur van de nieuwe stichting, gevormd uit vertegenwoordi gers van beide oude besturen, de statuten in juni ondertekent. Naast de Werkgroep Organisatie zijn ook een de Werkgroepen Huisstijl/werving en Financiën aan de slag gegaan. De Werkgroep Financiën (en leden administratie) maakt goede vorderingen maar voor Huisstijl en Werving moet meer bekend zijn wat onze mogelijkheden zijn. Daarvoor is overleg met de nieuwe directie nodig maar helaas is die er nog niet. We doen wel zaken met de projectgroep, maar ook daar is recent een groot deel van het team gewijzigd en is het maken van goede afspraken nog lastig. Zo zijn we er nog niet uit wat de rechten van Vrienden zijn en of gratis toegang (in de museumwereld ge bruikelijk voor Vrienden) mogelijk is. Ook is gedacht aan een contact voor vrijwilligers, maar het is de vraag of dat nog zin heeft. Vrijwilligers vallen in de nieuwe situatie geheel onder de vestigingsmanager. De Stichting heeft hiermee geen bemoeienis. Daarnaast verandert onze Stichting van naam en wordt Stichting Vrienden van de Militaire Luchtvaart Collectie, die de eigendommen van onze Stichting beheert en daarbij ook de specifieke interesses in de Militaire Luchtvaart kan blijven vertegenwoordigen. In het museumloos tijdperk organiseert onze Stichting nog een aantal vriendenavonden waarbij we probe ren interessante lezingen te laten geven. Dankzij een aantal enthousiaste en inhoudelijk zeer interessante lezingen hadden we tot nu toe een grote opkomst. Deze avonden vervullen duidelijk een behoefte. Tijdens de laatste vriendenavond werden we onder meer geïnformeerd over de voortgang van de bouw en de toekomstige inrichting van het NMM. De le zing was bijzonder informatief en maakte de aanwe zigen enthousiast voor hetgeen ons te wachten staat. Helaas werd afgelopen week ook bekend dat de ope ning is vertraagd en het museumloos tijdperk min stens is verlengd tot december! Het bestuur heeft daarom besloten door te gaan met vriendenavonden en het is de bedoeling van beide besturen om in 2014 tot de opening NMM nog minstens één gezamenlijk Vriendenevenement op of in de buurt van de bouw plaats NMM te organiseren. Kortom: voorlopig verandert er voor u weinig. De rest van dit jaar zult u uitnodigingen voor evene menten voor vrienden blijven ontvangen en zult u deze vertrouwde Spinner blijven ontvangen. Ik nodig u van harte uit om deel te nemen aan onze informa tieve vriendenavonden zodat ondanks het museum- loze tijdperk, de interesse en de betrokkenheid van de Vrienden zichtbaar blijft. We houden u van de ontwikkelingen op de hoogte! met "Vriendelijke" groet, Freek Groen Voorzitter Vrienden van het Militaire Luchtvaart Collecti

Spinner | 2014 | | pagina 4