Over naar Bomber Command 6 321 Sqn werd uitgerust met de AVRO Anson acht Fokker drijvervliegtuigen werden aangevuld met Avro Anson-vliegtuigen (een verouderde lichte bommenwerper/verkenner) die werden gebruikt voor konvooiwerk in de Western Approaches, de Ierse zee en het St.Georgekanaal. Eind september 1940 werden de drijvervliegtuigen bij gebrek aan onderdelen buiten gebruik gesteld en in reserve gezet in Felixstowe4. Het squadron 320 werd daarna overgeplaatst naar RAF Leuchars en uitgerust met de Lockheed Hudson, een 10-tons lichte verkenner/ bommenwerper. Vanaf Leuchars werden Coastal Command operaties rondom Engeland uitgevoerd en offensieve acties tegen de Noorse kust en de scheep vaart onder de Noorse kust. Op 16 april 1942 volgde overplaatsing naar RAF Bircham Newton en werd de operationele focus verlegd naar offensieve operaties in de Nederlandse kustwateren om afbreuk te doen aan de Duitse scheepvaart. Squadron 320 nam ook deel aan de "duizend bomber raids" boven Duitsland. Van januari 1941 tot en met februari 1943 werden 1234 operationele sorties met Hudsons gevlogen waarbij vijandelijke scheepvaart werd aangevallen. Hierbij sneuvelden negenenzestig 320-ers en gingen 2 Fokkers en 25 Hudsons verloren. Squadron 320 werd in maart 1943 overgeplaatst naar RAF Attlebridge om te worden afgeoefend op de B-25C/D Mitchell (Mk2) - een voor die tijd moderne en goed bewapende medium bommenwerper - en ingedeeld in de 139e wing no 2 group van Bomber Command en voor de invasie georganiseerd in de 2nd tactical airforce. Deze "2nd tactical airforce" was bedoeld om tactische bombardementen en beschie tingen uit te voeren op doelen die samenhingen met de voorbereiding en uitvoering van de invasie in Normandië en de tactische ondersteuning van de opmars van de geallieerde legers in Europa5. Het Met de Lockheed Hudson werd schepen aangevallen en bom- bardementsvluchten gemaakt

Spinner | 2014 | | pagina 8