Het afscheid van Sumatra 15 Na de laatste vlucht op Medan zitten zes van de zeven overgebleven vliegers van het 122 squadron op de vleugelvoorrand van de H-311. van links naar rechts: sgt. Vijsma, tlt. Vogelaar, tlt. Vermeulen, elt. van der Vijgh, elt. Bakker en tlt. van der Roer. Sgt. Tempelman ontbreekt op de foto (Foto van der Roer) daarbij licht beschadigd. Vanuit Medan werd met de Harvard B-422, een monteur overgevlogen om het toestel ter plaatse te repareren. Tijdens de inspectie bleek het dat een leiding van het hydraulisch sy steem het begeven had. Nadat het toestel gerepareerd was, vloog men op 6 april naar Medan terug om het voor reparatie bij de technische dienst in te leveren. Tweede luitenant Van der Roer nam ter vervanging de H-328 mee waarna men alsnog naar Sabang ver trok. Sergeant Vijsma sloot zich met de H-310 hier bij aan. Het is niet bekend of hij daarbij de plaats innam van een van de oorspronkelijke vliegers. Op 7 april vond één van de laatste opdrachten plaats. Dit was de afscheidsescorte voor generaal-majoor P. Scholte die met het ms "Willem Ruys" naar Neder land vertrok. Deze laatste vlucht werd gemaakt door eerste luitenant Van der Vijgh met de H-312, de twee de luitenants Van der Roer en Vogelaar met respectie velijk de H-310 en H-311 en als vierde sergeant Tem pelman met de H-321. Na afloop van de vlucht gingen zes van de zeven nog aanwezige vliegers op de foto om dit gedenkwaardige moment vast te leggen. Op 8 april maakte sergeant Vijsma met de Harvard B-422, samen met dr. Rhremrev, zijn laatste vlucht vanaf 11VB Medan. Sergeant Sijbers was al eerder per KLM naar Java vertrokken om op 3 mei te repatriëren met de ms "Gen Sturgis". Van de oorspronkelijke vliegers van 1950 waren nu nog aanwezig: de eerste luitenants Bakker en Van der Vijgh, de tweede luite nants Van der Roer, Vermeulen, Vogelaar en sergeant Tempelman en Vijsma. Zij waren op 15 april 1950 Dollen voor het maken van het staatsieportret van het squa dron. Van links naar rechts: tlt. Carp, elt. Martens en tlt. Determeijer (Foto Carp)

Spinner | 2014 | | pagina 17