Overdracht van het commando over 120 Squadron van eerste luitenant Jolly naar kapitein Benjamins (Foto Jolly) De H-314 gevlogen door tweede luitenant Carp boven de haven van Tandjong Priok op weg om eerste luitenant Jolly uitgeleide te doen (Foto van der Meulen) Over het algemeen was er in de laatste maand niet veel activiteit meer bij het 120 Squadron. Er werden nog wat formatie gevlogen en op 15 mei werd voor het laatst gebruik gemaakt van het schietterrein Ba- toedjadjar waarna men op 16 mei met een 40 minu ten durende paradevlucht de Mustangs definitief aan de grond te zetten. In verband met de opheffing van het 6 ARVA Squa dron werd besloten om ook vijf vliegers en een aantal Piper L-4J's administratief bij het 120 Squadron on der te brengen. Daardoor konden de vliegers in af wachting van hun repatriëring hun vliegvaardigheid op peil houden. De Piper-vliegers waren de artillerie vuurleiders eerste luitenants H.(Han) Forbes, A.(Ernst) E. Verhoeven en G.(Guus) van der Vliet. Ook de twee de luitenant H.(Harry) W. Arendsen was van de partij. Dit gold uiteindelijk niet voor de ziek geworden tweede luitenant J.(Jaap) P. Vrolijk. Uit logboeken is op te maken dat men daarna enkel nog gebruik ging maken van de Piper L-4J's. Daarmee werden vooral persoonlijke afscheidsvluchten ge maakt zoals een rondje "Andir-Tjililitan-Kemajoran- Andir" of een verkenning naar de Tangkuban-Prahu. De rest van de tijd werd gedood met kaarten, zwem men, volleyballen voor de hangar, een partijtje voet bal of hockey op het sportveld van het kampement. Ook moesten de leden van het squadron piketdien sten draaien en werd er veel afscheid genomen van diegene die reeds afreisden. De tweede luitenant F.G.L. Muste zou de overdracht op 6 juni 1950 al niet meer bijwonen omdat hij op die dag naar Nederland vertrok

Spinner | 2014 | | pagina 22