Loe M M Baltussen 22 De neussectie van een SAAB JA37 Viggen dient als 'eye catcher' op de parkeerplaats hij het museum Ugglarp, je passeert het als je in Zweden van Malmö naar Göteborg rijdt. Er wonen 90 mensen in het dorp. Groot genoeg om bewegwijzerd te worden. Zweden kennen Ugglarp wel vanwege zijn toeristische strandkust. Maar dat er ook een luchtvaart annex automuseum is, is maar weinig bekend. Ugglarp is één lange weg waaraan zo hier en daar wat huizen liggen. Aan het museum zou je zó voorbij rijden als je niet toevallig even naar links kijkt en aan de kopse kant van wat op een grote boerenschuur lijkt, de neussectie van een Viggen ziet staan. En dan pas zie je ook daarboven de belettering op de muur: Svedino's Bil och Flygmuseum, Auto en Vliegtuigmuseum. Ik was er al eens eerder geweest. Maar omdat ik toch al een paar dagen in Kopenhagen moest zijn, ben ik ook nog maar even 150 km doorgereden om er nog eens te kijken of er wat is veranderd. Bij aankomst kan ik dat wat ik zie, geen èchte hallen is aangebouwd, nog enigszins het zichtbare metamorfose noemen. Op een relatief klein ruimtegebrek van het museum. Vliegtuigen in een oppervlak was bij mijn vorig bezoek in een museum horen te zijn tentoongesteld voor het pu- oogopslag de ontwikkeling te zien van de lucht- bliek. Het is een doel op zich. Maar precies daarom, vaart in de afgelopen 100 jaar. Nu beperkt de grote zal er altijd behoorlijk wat ruimte moeten zijn. Het hangar die in de afgelopen jaren achter de oude doet afbreuk aan de tentoonstelling als vliegtuigen

Spinner | 2014 | | pagina 24