Ton de Vries Expositie bij ATN tijdens "50 jaar Vliegveld Hoogeveen" op 31 augustus 2014 De C.X wordt bekeken van alle kanten Deze keer een terugblik op het derde kwartaal 2014 en wat turen in de nevelige nabije toekomst. Het vorige artikel over het project besloot ik met de vermelding van een persbericht over de uitgestelde expositie op 31 augustus. Dat is op 12 augustus op de website van het NMM geplaatst. Ook Facebook, de Soester Courant, het Dagblad van het Noorden en www.pilootenvliegtuig.nl kondigden het evenement (op-nieuw) aan en uiteraard ook de organisatoren van "50 jaar Vliegveld Hoogeveen". Helaas bevat het genoemde persbericht het achterhaalde gegeven van medio 2013 dat de C.X (in aanbouw) bij de ope ning van het NMM in de wisseltentoonstelling zou staan. Dat zal echter zeker niet vóór medio 2015 het geval zijn. De Dutch Classic Aviators hebben de vleugels op 30 augustus weer gemonteerd en het vliegtuig klaar gezet voor de expositie. Bij het verplaatsen van het vliegtuig viel de onderste buis van de staartwielstijl met vork en wiel uit de lagering. Na onderzoek werd besloten voorlopig een "hondje" te gebruiken en het geheel met spanbanden te versterken om verdere schade te voorkomen. Hierdoor kwamen de eerder uitgestelde acties t.a.v. de replica, waaronder enkele correcties, niet meer aan de beurt. Nader onderzoek en reparatie/modificatie van de staart- wielstijl volgen zo spoedig mogelijk. Als onderdeel van de expositie is bij het vliegtuig een film/diapresentatie over het project vertoond, enkele keren afgewisseld met een serie interieur foto's en een diareeks over de bijgedragen in natura van (naast het vrijwilligersteam Aalsmeer) meer dan 50 bedrijven, instanties en personen. Enkele leden van het vrijwilligersteam hebben onderge tekende en Hans Berfelo geholpen met en in de C.X-stand (bewaken vliegtuig, gesprekken met be langstellenden, interviews, uitdelen folders "Word vriend...", etc). Hoewel door de buiigheid het vliegtuig maar ca. twee uur vóór de hangar heeft kunnen staan en overi gens (weer) binnen, mag de expositie een succes worden genoemd. In de verslagen van radio, TV, krant en websites kwam/komt de C.X behoorlijk uit de verf. Een Nieuwsbericht voor de site van het NMM is op 4 september ingediend. Door de toen in gang zijnde

Spinner | 2014 | | pagina 3