ifi Werk voor en aan de replica zelf 2 verhuizing van betrokkenen van Huis ter Heide naar het museumkwartier is/wordt het niet (meer) geplaatst. Na afloop van het evenement 50 jaar Vliegveld Hoogeveen hebben enkele Dutch Classic Aviators de vleugels gedemonteerd in de hangar van ATN en de hangar weer ingeruimd, waarbij de C.X een keer mét en een keer zónder vleugels weer even naar buiten moest. Intussen waren de buien weggetrokken. De opstelling van vliegtuig en vleugels in de hangar zal waarschijnlijk nog enige tijd zo blijven. Het mees te werk aan de replica zelf dat is voorzien voor 2014 kan in die opstelling worden gedaan; voor het werk aan staartwielstijl is opbokken van de staart gewenst. De resultaten van het werk tussen 29 en 31 au gustus, 10:00 uur zijn te zien op de foto's van de waarnemersruimte en van de C.X "Bekeken van alle kanten, 31 augustus 2014", te weten: antenne-instal latie, panelen waarnemer, condensorleidingen. De op 30 augustus uitgestelde acties kunnen waarschijnlijk nog in 2014 worden uitgevoerd. Dit betreft het verbeteren van de bevestiging van de zuurstofregelaar bij de waarnemer, de correctie en afwerking van de sleepantenne-installatie, een con trole en/of correctie van de horizontale verstelling van bestuurdersstoel, het voltooien en inbouwen van de bevestiging/bediening van de brandblussers en het voorlopig monteren van de klep van de ver- bandkast. Voor het herstellen van de staartwielstijl geldt mogelijk een wat langere termijn. Het planningsoverleg dat was voorzien voor begin mei is uitgesteld i.v.m. de expositie op Hoogeveen. Door de situatie bij het MLM was het bovendien niet duidelijk wanneer en hoe de geplande assistentie bij het bekleden van de bovenvleugel bij ATN zou kunnen worden geleverd. Wellicht kan hierover op korte termijn iets worden gezegd. Het museum Crash '40-'45 (Aalsmeerderbrug) heeft bij de ontruiming van de loods in Aalsmeer gereed schappen en materialen van de SVMLM overgeno men. Bij gebrek aan geld hebben zij toegezegd er iets anders tegenover te willen stellen. Medio juli zijn de mogelijkheden besproken en is overeen gekomen dat zij de nog ontbrekende klembeugels voor het bevestigen van de beplating maken van materiaal dat de SVMLC aanlevert. Het materiaal is medio augustus geleverd en het werk is inmiddels gaande: ruim 30 van de 142 beugels voor 5 verschil- Na de show, de vleugels eraf en weer opgeborgen

Spinner | 2014 | | pagina 4