Aanvulling geleverd door de Centrale Vliegschool op 16VB Kalidjati Gespecialiseerde Opleidings school GOS 120 Squadron te 2VB Andir De laatste groepsfoto van 122 Squadron op Medan ze overgeplaatst zouden worden naar de Gespeciali seerde Opleidingsschool, kortweg GOS, van het 120 Squadron op het vliegveld 2VB Andir bij Bandoeng. Deze overplaatsing werd echter voor twee van hen nog voor hun vertrek gewijzigd in het 122 Squadron op 11 VB Medan. Zij moesten daar de tweede luite nants A.(Theo) B.A.M. Brokx en T.(Theo) F.F. Scherf gaan vervangen die op 10 oktober 1949 tijdens een vlucht boven Sumatra waren verdwenen. De intensie ve speurtochten leverde geen succes op. In december 1950 werden de wrakken in het oerwoud bij Pakan Baroe bij toeval ontdekt. Drie vliegers vertrokken van Kalidjati naar Andir. De tweede luitenants P.(Peter) Carp, G.(Gerard) H. Deter- meijer en W.(Wicky) A.M. van der Meulen meldden zich daar, op 23 november, bij eerste luitenant (Loe- kie) Hansen, commandant van het 120 Squadron, De eerste luitenant vlieger (Karel Herman) Bakker en de tweede luitenant vlieger H.(Humphrey) A.V. van der Roer bleven uiteindelijk tot eind december op Kalidjati. Zij kregen die periode de mogelijkheid om ook op de Commenwealth CA-16 'Wackett" te vliegen. Op 31 december 1949 vertrokken zij van het burger vliegveld Kemajoran bij Djakarta naar Medan met de door eerste luitenant van der Heijden gevlogen C-47, T-462 van het 20 Squadron. Daar meldden zij zich bij de commandant van het 122 Squadron, kapitein vlieger waarnemer P.(Piet) A.C. Benjamins. Op 23 december 1949, vier dagen voor de Soeve reiniteitsoverdracht, kregen twaalf leerlingen van klas CVS III van de Centrale Vliegschool op Kalidjati vervroegd het Groot Militair Brevet, kortweg GMB, uitgereikt. Tot deze groep behoorden onder meer de tweede luitenants W.(Wim) P. Vogelaar en A.(Ad) G. Vermeulen evenals de sergeanten G.( Gerard M. Sij- bers en W.(Walter) J.M. Oostwegel. De eerste drie vlie gers werden per boot naar Medan gezonden om zich daar bij het op het vliegveld 11VB Medan gelegerde 122 squadron verder te bekwamen in de jachtvliege- rij. Laatstgenoemde vlieger werd, samen met een tot op heden onbekende gebleven mede gebrevetteerde, naar 2VB Andir gezonden om bij het GOS van het 120 Squadron een gelijksoortige training te gaan volgen. In december 1949 stonden zes leerlingen van CVS II van de GOS op Andir op het punt om de in juli van dat jaar gestarte opleiding voor jachtvliegers af te ronden. Dit waren: De eerste luitenant F.(Frans) van der Vijgh, de tweede luitenant H.(Hank) Vrijenhoek en de sergeants E.(Edu) H. Vijsma, F.(Frans) H.G. van Nieuwpoort, J.(Jan) H.J. Pothoff en H.(Hermanus) B. Thomassen. Bij de GOS hadden de vliegers naast trai-

Spinner | 2014 | | pagina 8