NIEUWSBRIEVEN 1987-2001 1 14 tot onherstelbare schade aan de collecties.' 'Waar anderen wellicht bij de pakken zouden gaan neerzitten, zag de heer Janssen juist kansen die naad loos aansloten bij de ideeën van Defensie om beide musea samen te voegen tot een nieuw modern en aantrekkelijk Nationaal Militair Museum'. Als lid van het projectteam heeft Dr. Janssen van meet af aan een belangrijk rol gespeeld bij de totstandkoming van het NMM en het combineren van de collecties. Hij heeft bijgedragen aan de ontwikkeling van een wetenschap pelijk verantwoord museaal concept, waarvoor hij al in 2001 een eerste aanzet had opgesteld. De betekenis van de krijgsmacht voor de samenleving is daarbij nooit uit het oog verloren. 'Met een levendige en tot de verbeelding sprekende opstelling, richt het nieu we museum zich op een breed publiek. En net als bij het MLM, zullen ook militairen en oud-gedienden van de krijgsmacht zich er moeten thuisvoelen'. Op geheel eigen wijze schilderde burgemeester Apt- root de verdiensten van de heer Janssen: 'een geres pecteerd en gezaghebbend militair-historicus van grote betekenis voor de ontsluiting van de Nederland se krijgsgeschiedenis in het algemeen en die van de luchtmacht in het bijzonder'. Door de zeer ingrij- pende bezuinigingen bij Defensie is het museumpro ject in de afgelopen jaren meer dan eens bijgesteld. 'Maar mede dankzij uw gepassioneerd doorzet tingsvermogen, uw veerkracht en uw geweldige betrokkenheid is het nieuwe museum er gekomen.' Indirect betrok de burgemeester bij die loftuitingen ook de leden van het projectteam, het personeel van het Leger- en die van het Militaire Luchtvaart Mu seum. 'Ik weet dat u beslist niet wilt dat nu opeens de indruk ontstaat dat u het allemaal in uw eentje heeft opgeknapt'. Integendeel. 'Het is een gezamen lijk proces waarbij iedereen belangrijk is en moet samenwerken. Eén team, één taak'. Jan Janssen heeft daarbij 'een cruciale rol gespeeld bij de totstandkom ing van het nieuwe museum', aldus de burgemeester van Zoetermeer. 'Er is veel waardering voor zijn inzet en toewijding en voor de wijze waarop hij als militair-historicus zijn gehele loopbaan bij Defensie de geschiedenis van onze krijgsmacht onderzoekt en voor het voetlicht brengt.' De koninklijke onder scheiding werd hem uitgereikt door burgemeester Aptroot. Voor Jan's partner Kasia was er een fraai boeket. Ook Prof. Mr. Pieter van Vollenhoven en zijn zoon Prins Pieter-Christiaan waren bij deze plechtigheid aanwezig. (LB) We zijn op zoek naar Nieuwsbrieven van de SV MLM zoals die werden uitgegeven vóór juli 2001. In het bijzonder gaat het om de Nieuwsbrieven uit de periode juli 1987 - juli 2001. Mocht er iemand zijn die nog in het bezit is van deze Nieuwsbrieven en daar verder geen enkele andere bestemming meer heeft dan de papiercontainer, dan hou ik me aanbevolen. Loe M M Baltussen (baltussenslangen@home.nl of 0164 613427)

Spinner | 2015 | | pagina 16