follow me WO kEfenmix powered en'jnwu, '11— Het vierde kwartaal 2014 15 De opstelling bij ATN in Hoogeveen sinds augustus 2014 Deze keer een terugblik op het vierde kwartaal 2014 en een schets van het derde vervolg op het "ad interim"- artikel uit Spinner 53. Hoewel een derde vervolg op een "ad interim" niet duidt op een spoedige nadering van een volgend hoofdstuk, getuigt het toch van vertrouwen dat dat hoofdstuk er komt. In het eerste vervolg schreef ik: "Na afloop van het evenement 50 jaar Vliegveld Hoogeveen hebben enkele Dutch Classic Aviators de vleugels gedemon teerd in de hangar van ATN en de hangar weer inge ruimdDe opstelling van vliegtuig en vleugels in de hangar zal waarschijnlijk nog enige tijd zo blij ven. Het meeste werk aan de replica zelf dat is voor zien voor 2015 kan in die opstelling worden gedaan; voor het werk aan de staartwielstijl is opbokken van de staart gewenst". Wat hiervan terecht is gekomen? Vrijwilligers. Zonder de samenwerking met Tjit van Leeuwen, Vriend van de MLC, bij aanmaak en montage van onderdelen bij hem thuis resp. bij ATN, zou er van het voorziene werk weinig zijn terecht gekomen. Dat geldt ook voor dergelijk werk dat ter voorbereiding op de (uitgestelde) expositie is gedaan in het 2e en 3e kwartaal. Dankzij deze samenwerking kon het merendeel van het werk worden uitgevoerd. Ik zal een en ander kort beschrijven. Voor de bevestiging van de zuurstofregelaar bij de waarnemer is een behoorlijke oplossing gevonden en uitgevoerd, waarbij op het bevestigingspunt het verloop van de kabel voor de bediening van de staart- wielkoppeling is verbeterd. Een en ander leidde tot het steviger bevestigen van de ophanging van de aanzetslinger. De doorvoerkoker voor de sleepantenne is voorzien van een langere spankabel met een kabelspanner, die is bevestigd aan de onderste buis van rompspant IV; dit is ter hoogte van de voorste ligger van de ondervleugel. Hierdoor maakt de kabel nu de juiste hoeken met de koker en met de onderzijde van de romp. De in- en uitvoeropeningen zijn voorzien van houten geleidingen ter isolatie van de antennekabel en om de slijtage te verminderen. Na toevoeging van spanbeugels en klemmen is elk van de twee brandblussers geplaatst op zijn bevesti ging met bedieningshefboom en op de aangewezen diagonale rompbuis gemonteerd. Daarbij is de bo-

Spinner | 2015 | | pagina 17