Schets ad interim 3e vervolg Brandblusser bestuurder n.a.v. mijn negatieve reactie op hun offerte: "Als 100% Nederlands bedrijf moeten we het deze keer maar eens zien als onze plicht om Nederlands cultureel erfgoed in stand te houden, of in dit geval te restaureren. Wij gaan dus wat plaatwerk gratis aan jullie leveren (6 x het gevraagde - sic.). Als tegenprestatie zouden we dan wat mooie foto's van de Fokker CX willen zodat we even een berichtje op onze eigen website kunnen plaatsen". Zo was het mogelijk Paul Stalenberg nog vóór Kerst mis te voorzien van de nodige plaat, modellen en deels nog door het MLM voorbewerkt materiaal voor mallen. Het resultaat van zijn werk per 30-12-14 kon ik nog toevoegen aan de kopij voor deze Spinner. Er werden ook nog wat zaken doorgeschoven naar 2015, zoals het afwerken van de ingang van de an- tenne-doorvoerkoker met een aluminium kapje, het (voorlopig) monteren van de klep van de verband- kast, het herstellen van de staartwielstijl en het pas sen van de pitot/static buizen met stroomlijnprofiel en beugels op de N-stijl na verplaatsing van de romp naar de hangar van DCA. ATN verwacht de bovenvleugel en de rolroeren te kunnen bekleden en schilderen in het eerste kwar taal van 2015, helaas zonder hulp vanuit het NMM: Herman Kamphorst is daar niet in dienst getreden. Het nodige linnen is aanwezig, in verf e.d. kan wor den voorzien. Daarnaast kunnen de bovengenoemde "doorgescho ven zaken" hopelijk worden uitgevoerd. Als binnenkort de romp kan worden verplaatst naar de DCA-hangar (na reparatie/modificatie van de staartwielstijl) kunnen de dummy vleugelwortels worden gemonteerd is het misschien mogelijk de on derplaat met grondzicht - venster te maken, voorlo pig te monteren voor het bepalen van de bevestiging aan de beschikbare beugels en te (laten) afwerken: het is een nagenoeg vlakke plaat, waarvoor het no dige materiaal aanwezig is. Plaatsing O2 regelaar bestuurder

Spinner | 2015 | | pagina 19