Het volgende hoofdstuk Op de achtergrond 18 De carrosserieplaat tussen de uitlaattunnel van de waterkoeler en bovengenoemde onderplaat ontbreekt dan nog, evenals de stroomlijnkappen die de overgangen vormen van deze tunnel naar de overgangen romp/ondervleugel. De overgangen romp/ondervleugel kunnen worden aangebracht als de dummy ondervleugels weer zijn gemonteerd. Vormen, maten en constructie van de ontbrekende delen kunnen dan worden bepaald. Ook kan dan worden bekeken hoe de verwarming/ventilatie van de bestuurdersruimte er uit zou kunnen hebben gezien. Ook de baldakijnstijlen en het (dummy) baldakijn zou men opnieuw kunnen monteren, zodat vormen, maten, constructie en bevestiging van o.a. de bij behorende stroomlijnkappen en profielen kunnen worden bepaald en tekeningen gemaakt. Hiermee komt dan een einde aan het intermezzo, het vol gende hoofdstuk is dan aan de orde. Er is vooral nog veel plaatwerk te doen en t.z.t. het bekleden van ondervleugels en romp en het schilde ren daarvan. Ook het baldakijn, het landingsgestel en de staartvlakken moeten nog worden geschilderd Het nodige linnen is aanwezig, verf e.d. ontbreken. Het nu beschikbare materiaal, o.a. aluminium (van AmEuro) en Dural (KLu via MLM) is waarschijnlijk voldoende voor al het voorziene plaatwerk. Nu nog tekeningen maken en geld voor uitbesteding verkrij gen, of sponsoring in natura: vakkundig plaatwerk, misschien ook tekenwerk. Beheer materieel: Vrijwel alle materiaal van het C.X project is nu bij ATN. Uitzonderingen zijn: materiaal en klembeugels bij Crash '40-'45, plaatmateriaal en hulpmiddelen bij Paul Stalenberg en wat bevesti gingsmiddelen en twee instrumenten bij PL. issue heeft nog geen antwoord opgeleverd. De per 1 november vernieuwde site van het NMM toont (nog) geen informatie over projecten. De Vlie gende Hollander (E-magazine van de KLu) zou dit najaar aandacht en ruimte aan het C.X project beste den, maar is er nog niet toe gekomen. De prioriteit ligt bij meer wervende (spectaculaire) onderwerpen, zoals grootscheepse oefeningen, uitzendingen, MH- 17, opening NMM). In het periodiek Verenigde Vleugels, uitgave januari 2015, is in een opvallend kader een artikeltje aan het project gewijd. Dat is zeer te waarderen. Het is jammer dat er enkele onjuistheden in voorkomen, die echter in het e.v. nummer (maart 2015) zullen worden gecorrigeerd. Dit aspect vergt dus nog de nodige aandacht en nieuwe initiatieven. Mal voor stroomlijnkap Beheer documentatie: De verzameling ex MLM is overgebracht naar het NMM en wordt z.s.m. toegan kelijk gemaakt. Dit kan nog enkele maanden duren. Gegevens van deze verzameling en die bij PL worden z.s.m. opgenomen in het beheerssysteem Adlib van het NMM. Publiciteit: Het artikel voor Aeroplane Monthly Magazine (niet meer on-line) is niet opgenomen in de November 2014 issue. Navraag naar de December Fondsenwerving. Het bestuur van de SVMLC is hier mee bezig. Zodra hier meer over bekend is, zal dit worden gepubliceerd. Planning. Uiteraard is binnenkort overleg nodig over de activiteiten in 2015, die afhankelijk zijn van mogelijke bijdragen van vrijwilligers of sponsors (in natura) op korte termijn, van eventueel zicht op fondsen en van de positie van het NMM t.a.v. de huidige en volgende tijdelijke expositie.

Spinner | 2015 | | pagina 20