10 Een van de grote Friedrichshafen FF49C's door een defensiedelegatie aan de Werfft Manzell te Friedrichshafen. De toestellen zouden de registratie V-15 t/m V-32 krijgen en op de Mok worden afgeleverd. Later wer den een aantal verscheept naar Nederlands-Indië. Snel na de oprichting van de Marine Luchtvaart dienst werden reeds proeven genomen met radioap paratuur aan boord van vliegtuigen, voor verzenden van berichten naar de wal. Aanvankelijk werd ge bruik gemaakt van postduiven. Deze duiven werden opgeleid bij een duivenfok-vereniging in Delft. geïnterneerd, kreeg de registratie V-6 en werd ook op de Mok in gebruik genomen. Op 4 juni maakte een Curtis H-12 (N4298 of N4302) een noodlanding bij Terschelling. Het vliegtuig werd geïnterneerd, kreeg de registratie L-1 en werd op de Mok in dienst gesteld. Op 5 juli vertrok vanuit Den Helder de hulpkruiser Tabanan naar Nederlands-Indië met aan boord de vliegtuigen Rumpler 6B-2 U-1 en de Friedrichshafen FF-33J V-1 van het Marine Vliegkamp de Mok naar Tandjong Priok. Het Marine Vliegkamp de Mok was ook bestemd voor Op 22 april maakte de Han- sa-Brandenburg W-12 2098 bij Rottumeroog een nood landing. Het vliegtuig werd geïnterneerd, kreeg de registratie W-1 en werd op de Mok in gebruik geno men. Op 3 mei maakten 2 Frie- drichshafen FF-49C vliegtui gen een noodlanding op de Wielingen. De vliegtuigen werden geïnterneerd, voor zien van de registratie V-4 en V-5 en eveneens op de Mok in gebruik genomen. Op 13 mei maakte een Friedrichshafen FF-49C een noodlanding op de Noord zee. Ook dit vliegtuig werd Een met ondermeer paarden gekochte Friedrichshafen FF33L, de V-22

Spinner | 2015 | | pagina 12