14 Een 'groot' aantal Fokker C.VIIw's werden aangeschaft om zowel in Nederland als in Indië te worden gebruikt gen W-66 t/m W-70 en op het Vliegkamp de Mok gestationeerd. Door Fokker werd de Fokker B.II op het Vliegkamp de Mok afgeleverd voor het uitvoeren van testen. 1925 De in gebruik genomen Fokker C.Vw watervlieg tuigen met de registraties Z-1 t/m Z-6 voldeden niet als watervliegtuig daar het drijvergestel niet voldoen de sterk was. Zij werden op het MVK de Kooy omge bouwd tot landvliegtuig. Op 17 november verongelukte de Van Berkel WA W-57 bij Den Helder, waarbij de OFFVL3 W.A. van Mourik en de ASPOFFZWNR G.A. van Dijk om het leven kwamen. vliegtuig doch hier had de Marine Luchtvaartdienst niet om gevraagd. Voorlopig moest men zich nu op het Marine Vliegkamp de Mok behelpen met de oude werkpaarden, waarmee dan ook maar het afwerpen van bommen werd beoefend. Sedert lange tijd lag achter in het Nieuwe Diep bij Fort Oostoever het ontwapende ramtorenschip de Stier als drijvende opslagruimte voor Munitie. Door het gereed komen van bomvrije munitieopslagplaat sen werd het schip dit jaar overbodig. Men gaf het een nuttige bestemming voor de Marine Luchtvaart dienst, door het op de rede van Texel te verankeren als doelschip voor het oefenen in bommenwerpen. 1926 Onder druk van de publieke opinie werd bij Fokker vervangende vlieg tuigen besteld voor de Van Berkels ondanks de mis lukte proeven met een C.IV vliegtuig op drijvers. Dit zou toch de C.Vw moeten worden. Echter bij iedere proefneming zakte het proefvliegtuig, de Z-6, bij de landing op zee door de drijvers. Als gevolg hiervan werd tenslotte de gehele serie van 24 vliegtuigen als land- vliegtuig afgeleverd. Als zodanig was het een goed Twaalf Fokker TJV's werden aangeschaft, die in Indië dienst gingen doen

Spinner | 2015 | | pagina 16