Louis Charles Breguet toe. Hij probeert er bovenuit te komen. De Anzani motor lijkt oververhit te raken. Dan vliegt hij door een regenbui wat het zicht verder verslechterd, maar de motor wel afkoelt. Naar eigen zeggen heeft hij zo'n 10 minuten gevlogen zonder ook maar iets van een horizon of een ander schip te zien. Blériot weet ook niet precies waar hij gaat landen. Hij heeft mogelijke landingsterreinen niet zelfverkend. Dat heeft Charles Fontaine voor hem gedaan, een journalist van Le Matin. Als hij de kliffen van Dover ziet, merkt hij dat de wind is toegenomen. Het heeft hem behoorlijk in noordoostelijke richting weggezet. Hij vliegt dan in zuidelijke richting langs de kustlijn terug en ontdekt Fontaine die zoals afgesproken met de Franse vlag staat te wapperen bij een mogelijke landingsplek. Fontaine staat op Northfall Meadow in een licht hellend landingsterrein, gevonden dicht bij Dover Castle. Eenmaal boven het gebied maakt hij twee rondjes, neemt gas terug en zet zijn kist aan de grond. Daarbij wordt het onderstel beschadigd en de propeller vernield. Maar Blériot mankeert niets.... Hij heeft zojuist de eerste oversteek van Het Kanaal per vliegtuig gemaakt. Hubert Latham heeft de hele nacht doorgeslapen. Hij had zijn helpers opdracht gegeven hem om 3u wakker te maken voor een weercheck. Maar zijn helpers hebben hem laten slapen en van een weersverbetering die nacht niets meegekregen. Het is hen altijd zeer kwalijk genomen. Hoewel Blériot zijn vrouw heeft beloofd na de Kanaal oversteek niet meer te vliegen, heeft zij hem nooit aan die belofte gehouden. Maar veel heeft Blériot niet meer gevlogen. Bij een demonstratie van zijn vliegtuig in Constantinopel in december van hetzelfde jaar 1909 raakt zijn vliegtuig overtrokken en stort op een huis. Blériot die toch al de naam heeft van een brokkenpiloot te zijn, breekt daarbij een aantal botten. Vanaf dat moment legt hij zich vooral toe op de productie van zijn vliegtuigen. Nog voor de Eerste Wereldoorlog begint hij ook een aantal vliegscholen in Engeland. In 1914 wordt Louis Blériot voorzitter van het consortium dat na het bankroet van Armand Deperdussin in 1913 de SPAD fabriek in Laon overneemt. De tot dan gevoerde naam: Société Provisoire des Aeroplanes Déperdussin (SPAD) wordt dan veranderd in Société Pour LAviation et ses Dérivés zodat de afkorting behouden blijft. Tot het begin van de Eerste Wereldoorlog heeft Blériot Aéronautique in Suresnes bij Parijs ongeveer 900 vliegtuigen gebouwd, voornamelijk van het type XI. Daarna is Blériot doorgegaan met het ontwerpen en bouwen van vliegtuigen tot de Franse vliegtuigindustrie in 1937 werd genationaliseerd en Blériot Aéronautique op is gegaan in de Société Nationale des Constructions Aéronautiques du Sud- Ouest (SNCASO). Louis Blériot is 64 jaar als hij op 1 aug 1936 in Parijs overlijdt aan een hartaanval. Hij is met militaire eer vanuit Les Invalides begraven in Versailles. Voordat hij zich in 1911 zakelijk ging toeleggen op het ontwerpen en bouwen van vliegtuigen, heeft Louis Breguet al een aantal vliegtuigen op zijn naam staan. De eerste twee zijn gyrocopters die hij in 19 0 72) en 1908 samen met Charles Richet heeft gemaakt. In 1909 volgt zijn eerste vliegtuig, de Breguet Type I. De types II, III en IV in 1910 en 1911 zijn opvolgend uit elkaar ontwikkeld. Zijn Breguet R.U1, waarvan het 40e exemplaar bij Arts et Métiers is te zien, dateert uit 1911. Louis Charles Breguet is geboren op 2 januari 1880 in Parijs. Hij studeert af als elektrotechnisch ingenieur aan de École Superieure d'Electricité. In 1910 behaalt hij zijn vliegbrevet. Breguet richt in 1911 zijn eigen vliegtuigfabriek op: de Société Anonyme des Ateliers d'Aviation Louis Breguet. In 1971 fuseerde de onderneming met de Société des Avions Marcel Dassault en heet het bedrijf Avions Marcel Dassault-Breguet Aviation (AMD-BA). In 1990 verandert de naam in Dassault Aviation. Louis Breguet is onderscheiden met het Oorlogsherinneringskruis en in 1910 benoemd tot ridder in het Légion d'Honneur en na successievelijke bevorderingen in 1952, tot Grootofficier. Hij is overleden na een hartaanval op 75 jarige leeftijd te Saint-Germain-en-Laye op 4 mei 1955 en begraven op het kerkhof van Père-Lachaises in Parijs. De Breguet R.U1 is een van de vele Type IV versies die zijn ontwikkeld uit de Breguet Type-III. Anders dan zijn voorgaande vliegtuigen en zeer ongebruikelijk in die tijd is de metalen constructie van het vliegtuig. Breguet laat daarmee zien dat er nog lang geen einde komt aan de ontwikkelingen van het ontwerp en de constructie van vliegtuigen. Het is eigenlijk

Spinner | 2015 | | pagina 27