Het volgende hoofdstuk Op de achtergrond 3 De scharnierkap voorlopig op zijn plaats misschien mogelijk de onderplaat al dan niet met grondzicht-venster, te maken en voorlopig te monteren. Het (laten) afwerken kan eventueel later gebeuren. Ook het (dummy) baldakijn kan met de baldakijnstijlen op de romp worden geplaatst, waarna vormen, maten, constructie en bevestiging van o.a. de bijbehorende stroomlijnkappen en profielen kunnen worden bepaald. Overigens: uit foto's van verbrande C.X'en op Ruigenhoek moet worden geconcludeerd dat alleen de stijlen rechts vóór en links achter en de condensorleidingen aluminium profielen hadden. De overige vier stijlen (links vóór, rechts achter en de diagonalen) hadden dan balsa/linnen profielen zoals die om de stijlen van het landingsgestel van de replica zijn gerealiseerd. Het streven is van de nodige tekeningen er zo veel mogelijk te maken. Inmiddels wordt door vrijwilligers serieus gekeken naar mogelijkheden een dummy lijnvizier voor het vaste machinegeweer te maken. Misschien is ook een dummy machinegeweer voor de waarnemer en/of een dummy vast machinegeweer haalbaar. Tekeningen zijn aanwezig. Er komt ooit een einde aan het intermezzo, intussen vindt besluitvorming plaats over het volgende hoofdstuk. Voor de bovengenoemde behandeling van het Project C.X door het bestuur SVMLC is een inventarisatie van ontbrekende details en een schatting van kosten bij uitvoering uitgebreid tot het gehele vliegtuig. Daarbij wordt aangegeven welke details kenmerkend zijn voor de C.X en/of specifiek voor de 711. Ook wordt aangegeven wat bij een complete, geheel beklede replica met of zonder externe bewapening en wat voor een "open" replica nog toegevoegd zou moeten worden. Beheer materieel: Vrijwel alle materiaal van het C.X project is nu bij ATN, ook materiaal en klembeugels ontvangen van Crash '40-'45 en de stroomlijnkappen en mallen die Paul Stalenberg heeft geleverd. Beheer documentatie: Geen nieuws over toegankelijk maken en opname in het beheerssysteem Adlib van het NMM. Publiciteit: De site van het NMM toont (nog) geen informatie over projecten. Wel kan men via www.vriendennmm.nl/meer-weten/publicaties/spinners/ de Spinners inzien vanaf Nr 47 (januari 2013) tenminste t/m nr 54 (oktober 2014) met de artikelen over o.a. het C.X project. Van De Vliegende Hollander (E-magazine van de KLu) nog steeds geen nieuws. In het intermezzo is het project vermoedelijk weinig interessant voor hun lezers. Het "volgende hoofdstuk" zal dat hopelijk wel zijn. De toegezegde plaatsing in de uitgave van maart van de ingezonden correcties op het artikeltje gewijd aan het C.X project (Verenigde Vleugels januari 2015) is helaas niet gerealiseerd en daarmee niet meer relevant. Het contact met Aeroplane Monthly Magazine is verloren gegaan: contactpersoon beantwoordt de e-mails niet meer. Fondsenwerving en planning. In afwachting van nieuws uit het bestuur van de SVMLC. CX'n met bommen; MG waarnemer wordt pas bij inzet geplaatst De CX '711' zonder externe bewapening

Spinner | 2015 | | pagina 5