8 deze straaltrainer hun Transitie Vliegopleiding gedaan. In de historie van onze luchtmacht neemt de T-33A dan ook een zeer belangrijke plaats in. Daarom alleen al verdient de T'Bird in het Natio naal Militair Museum een méér eervolle plaats in de collectie dan voor jaren te zijn opgeborgen in de catacomben van het depot. Na Whisky-4 heeft de luchtmacht nooit meer een formatieteam gekend van een allure als dat van het team van Henk van Dommelen en zijn drie T'bird vliegers op Woensdrecht. Wat blijft, zijn de herinneringen. En niet alleen bij al die lucht machtmensen die ooit deel hebben uitgemaakt van het team. Ook velen in West-Brabant herinneren zich Whisky-4 nog als de dag van gisteren. Op de Main Support Base Woensdrecht, zoals de thuisba sis van het team anno 2015 wordt genoemd, pronkt een T'Bird in Whisky-4 kleuren. Maar die is niet voor iedereen te bezichtigen. Geraadpleegde bronnen Whisky-4, Ir. W.F. Helfferich, Onze Luchtmacht, kwartaal tijdschrift KNVOL, 2001 jg. 53 en 2002, jg. 54, feuilleton 8 artikelen; Whisky-4, een verbijsterend einde van een feestelijke vliegdag, Piet H.B. Michielsen, KLuPActief, 2005; Van Veld tot Valley, Ontwikkelingen op Woensdrecht, auteur en Louis van den Bergh, Uitg. Gemeente Woensdrecht, september 2007. Demoteams van de Koninklijke Luchtmacht, Antoon Louwers, uitg. De Alk B.V. Alkmaar, 1988, ISBN 90-6013-973-9. Bij de Whisky-4 reünie op 9 nov. 1995 onthulde oud-teamleader Henk van Dommelen (vooraan derde van rechts) de net opgeknapte T'Bird aan de hoofdpoort van de Vliegbasis Woensdrecht. Deze T-33A die van 1972 tot 1984 met zijn originele identificatie M-54 (ser. 51-17411) op de KMA heeft gestaan, is in 1984 na een intensieve opknapbeurt in Whisky-4 kleuren bij het toenmalige Depot Straalmotoren op Woensdrecht blijven staan. In 1995 volgde opnieuw een schilderbeurt waarbij de fake registratie 'M-52werd vervangen. Bij de onthulling van de kist toonde Kolonel Van Dommelen zich zeer getroffen als hij ziet dat op de staart zijn registratie is aangebracht. Whisky-4 vliegers hadden destijds ieder een 'eigen' kist. De M- 51is het vliegtuig van teamleader Van Dommelen. Andere Whisky-4 vliegers op de foto: links achter Van Dommelen: Nic de Vrij midden voor, 7e van rechts: Toon van Oor schot, schuin links achter hem Ad Nieuwlands, daarnaast met baard Peter Wierikx, links van hem Kees Kornaat, 4e van links: Melle Benneker, op de 3e rij 2e van links Evert Motshagen, rechts achter hem Kees Koster, links achter mw. Van Dommelen: Joop van IJzendoorn, boven De Vrij met bruine jas: Herman Eijlers, rechts achter hem een beetje verscholen Kees van Oosterhout, en links van Eijlers: Arend Roest, links boven hem achteraan met gewatteerde kraag: Bill Heijns,pal onder Heijns: John Looisen, onder het staartstuk van een pylontank, met zonnebril: Chiel Helderweirt, onder hem: Chris Mik en 2e links van Helderweirt: Leo Rüpp. (foto: DMVS, SM Jan van Dam)

Spinner | 2015 | | pagina 10