De geschiedenis van Leeuwardens Verkeersleiding Leeuwardens Verkeersleiding 28 wikkelingen in de twintiger- en dertiger jaren van de vorige eeuw. Fokker C.5 Export, licentiebouw en doorontwikkelingen kost 37,95 exclusief verzendkosten (www.lanasta.com), maar het boek is ook verkrijg baar bij de Luchtvaart Hobby Shop, Aalsmeerder- brug en Flash Aviation Shop, Eindhoven. Hans Berfelo De geschiedenis van Leeuwardens Verkeersleiding. Uitgegeven in eigen beheer in een oplage van 150 stuks. Dit boek verteld een niet belicht stuks geschie denis van de Vliegbasis Leeuwarden, voorheen bekend staand als Vliegveld Leeuwarden. Hierin komen onderwerpen aan de orde als opbouw van het vliegveld, het verhaal van Dhr. Versteeg de eer ste Havenmeester van het vliegveld tot het einde van de burgerluchtvaart periode, de Duitse toren en Gefechtsstand, de eerste toren die na de tweede wereldoorlog werd gebouwd aan de oost-rolbaan, het LVB Station van de RLD, de huidige toren, de GCA en nog veel meer. In het boek, waaraan een tweetal oud-verkeerslei ders van de vliegbasis Leeuwarden hebben meege werkt, de heren Beneker en Van der Wolde, vertel len zij tevens de menselijke kant in een aantal prachtige verhalen. Het boek is verder voorzien van zeer vele kleur- en zwart-wit foto's waarvoor ik de Beeldbank van het NIMH in Den Haag en vele particulieren zeer er kentelijk ben. De geschiedenis van Leeuwardens Verkeersleiding kost 25,00 en is te bestellen via hilleoppedijk@hot- mail.com, bankrekening NL76 ABNA 04 3 51746, onder vermelding van 'De geschiedenis van Leeu warden Verkeersleiding' en uw naam-adres-woon- plaats-gegevens. Het boek is ook verkrijgbaar bij de Luchtvaart Hobby Shop in Aalsmeerderbrug en bij Flash Aviation Shop in Eindhoven. Hille Oppedijk O gtKbiHmïi Wn

Spinner | 2015 | | pagina 30