25 'Vanaf de parkeerplaats kun je de vliegtuigen zien hangen. Bij de officiële opening zie ik het al. Nergens een relikwie te zien die herinnert aan de luchtmacht van weleer. Geen gebrek aan groene objecten langs het voetpad naar de statige entree van het NMM. Bij latere bezoeken, en dat zijn er intussen al heel wat, zijn sommige blikvangers gewisseld. Maar ze zijn nog steeds van hetzelfde kaliber. Een Che- vrolet-60L op het bordes bij de ingang. Daar staat dan al een Kraus-Maffei Leopard-2A6 tank 'op een ereplaats' zoals mij wordt verteld. En velen met mij vragen zich af 'waarom geen vliegtuig?' Het is een goede traditie om bij de ingang van een militair terrein, wat het museumkwartier op Soesterberg toch is, een tank, een kanon of een vliegtuig op te stellen. En sinds het MLM en het Legermuseum notabene op een vm. vliegbasis zijn gefuseerd, zou je mogen verwachten dat je op weg naar de hoofd ingang naast een heleboel KL-voertuigen op zijn minst een vliegtuig zou mogen tegenkomen. Als ik ernaar vraag, wordt er gezegd 'dat je vanaf de par keerplaats toch de kisten in de grote hal kunt zien hangen?'. Het is niet echt een antwoord op mijn vraag. Toch staat een paar weken later de kunststof Spitfire aan de zijkant van het enorme museumge bouw. Weliswaar op een behoorlijke afstand van het wandelpad en op een paar houten pallets: maar er staat wat. Op een behoorlijke afstand van het wandelpad op een paar houten pallets. Niet echt een blikvanger van promotionele allure Kort daarvoor heeft de polyester Spit nog een op knapbeurt gehad bij Paul Roodnat Zonen B.V. in IJmuiden. Dankzij de bemiddeling van een klant heeft de firma Roodnat deze voor een scheeps bouwbedrijf best wel intrigerende opdracht in de wacht gesleept. Volgens Roodnat verkeert de Spit in een zeer slechte staat. De buitenkant is dan ook

Spinner | 2015 | | pagina 27