Evenementen 1992 Militaire Luchtvaart Museum Schiphol zal in het weekend van 14 en 15 november 1992 de Nationale Luchtvaart- beurs worden georganiseerd. Duizenden verzamelaars krijgen dan weer de gelegen heid om allerlei artikelen die te maken hebben met de vliegerij te ruilen, te kopen of te verkopen. Bij dit evenement, dat op grote schaal de bijnaam 'Avioplein' heeft gekregen, zal een grote verscheidenheid aan spullen uit de luchtvaart worden aangeboden. De ervaring heeft geleerd dat het aanbod zal variëren van boeken en tijdschriften tot uniformen en vliegtuigonderdelen. Verder zullen onder andere propellers, foto's, ansichtkaarten, videobanden en vlieg tuigmodellen van eigenaar veranderen, evenals allerlei artikelen die in de loop van de afgelopen eeuw zijn uitgegeven ter gelegen heid van belangrijke luchtvaartevenemen ten. Ook zullen er speciaal voor bezoekers van deze luchtvaartbeurs weer enkele bij zondere films uit het Aviodome-archief worden vertoond. Voor het eerst zal er deze keer ook een veiling van luchtvaartartikelen worden ge organiseerd. Aan standhouders wordt de gelegenheid geboden om stukken in te brengen om ze tegen een gering percentage van de omzet te laten veilen. Iedereen die op zaterdag en/of zondag zelf eens een stand in de Aviodome wil hebben, kan deze telefonisch reserveren voor 10,- voor één, en 15,- voor twee dagen: telefoon: 020-6041521. Het Nationaal Luchtvaartmuseum Aviodo me zal tijdens het beursweekend op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur geopend zijn. Toegang 6,- voor volwassenen en 4,50 voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. juli 1 Opening thema-expositie 'The Mighty Eight'. Vijftig jaar geleden werd op 4 juli 1942 het achtste Amerikaanse Luchtleger voor het eerst betrokken bij aanvallen op Duitse doelen, september 12 Truckersdag. medio Presentatie Dornier Do-24T, historisch vliegtuig voor 21 jaar in bruikleen van R.A.F. Museum Hendon te Londen. Presentatie expositie 'Varende vliegtuigen, vliegende vaartuigen'. 16 Presentatie van het boek 'Soesterberg in oorlogstijd' van de heer Top. oktober 17 Historische Morris auto's. 18-25 Nationale Modelbouw Manifestatie 1992, in verband met 2e lustrum grootser opgezet dan ooit. november 14 Donateursdag van de Stichting Vrienden van het Militaire Lucht vaart Museum. medio Presentatie deel 2 van het boek 'En nooit was het stil' van G. Zwanenburg. 28

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1992 | | pagina 28