Aktiviteiten agenda 1995 31 STICHTING VRIENDEN TRADITIEKAMER MLD In de serie enveloppen uitgegeven door de Stichting Vrienden van de Traditiekamer Marineluchtvaartdienst verschijnt op 5 mei 1995 de 24ste enveloppe. Deze enveloppe zal zijn gewijd aan de AVRO 625A Anson. Filatelistische gegevens: Enveloppen100 grams papier, formaat 10xl9cm, vierkleurendruk. Frankering: Frankeerzegel, Bevrijding, waar de 80 cent. Stempels:: Handstempel PTT Filatelisten-lo ketstempel Den Helder 5 mei 1995 en stem pel Marinevliegkamp De Kooy. Adressering: Verwijderbaar getypt etiket. InsluiterHistorisch overzicht van de AVRO 625A Anson. Bestellingen: Door storting van fl. 6,00 per stuk op Postbanknummer 4273720 t.n.v. Gele- genheidsenveloppe M.V.K. De Kooy, Postbus 10.000, 1780 CA Den Helder, onder vermel ding van 'enveloppe nr. 24'. Om beschadiging te voorkomen kunt U de enveloppe(n) ook onder couvert ontvangen. U dient dan wel ƒ1,- extra over te maken. Bestellingen dienen uiterlijk vóór de datum van uitgifte in ons bezit te zijn en zullen in volgorde van binnenkomst worden behan deld. Indien de enveloppe is uitverkocht wordt het bedrag teruggestort. Bestellingen na de sluitingsdatum dienen te worden ver hoogd met ƒ1,- per enveloppe. De verzen ding geschiedt in de week na de datum van uitgifte. Dinsdag 11 april t/m zondag 2 juli Het vliegerleven van een Prins. Prins Bernard als militaire vlieger 1941-1994 Prins Bernard nam op donderdag 6 oktober 1994 afscheid als militair vlieger op de Vliegbasis Soesterberg. In de 53 jaar tussen het behalen van zijn brevet en het afscheid als vlieger heeft hij honderden typen militaire vliegtuigen gevlogen in alle delen van de wereld. Tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft hij zelfs een operationele missie gevlogen in een B-24 Liberator. De expositie geeft een beeld van dit rijke vliegerleven. Zaterdag 22 en zondag 23 april11.00-16.30 uur Nationaal Museum Weekend Zaterdag 29 april t/m zondag 7 mei Nationale Manifestatie 50 jaar Bevrijding lokatie vliegbasis Soesterberg. Toegang gratis! In 1995 is het vijftig jaar geleden dat een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog. Een oor log waarin Nederland en Nederlands-Indië bezet werden door een Duitse en Japanse over heerser en die een diepe indruk heeft achtergelaten op de Nederlandse samenleving. De manifestatie wil laten zien welke rol de strijdkrachten hebben gespeeld tijdens de oorlog. Vraag daarom snel de speciale gratis folder aan. Met o.a. voertuigendagen, symposia, verza melaarsdag en luchtvaartdag "Vleugels der Victorie". Zondag 21 mei10.00-17.00 uur 5e ITAL-DAG "De" dag voor liefhebbers van Italiaanse motoren. Honderden motorfietsen van bekende merken als Aeromacchi, Lambretta, Vespa, Laverda, Moto Guzzi, Agusta e.d. worden getoond door de merkenclubs. De bezoekers met hun eigen motoren vormen een attractie op zich.

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1995 | | pagina 31