Oud-RAF-vlieger Commandant Vliegbasis Soesierberg Op vrijdag 20 augustus jl. heeft Kolonel-Vlieger B.M.J. Jansen het commando overgedragen aan Kolonel-Vlieger Chris Lorraine (45). De te Paddington, Londen, Engeland geboren Lorraine kwam in 1984 in het kader van een NAVO uitwisselingsprogramma als exchange-pilot naar Nederland. Hij werd toen als vlieger bij het 306 fotoverkenningssquadron op de vliegbasis Volkel geplaatst. Het Brabantse leven was hem en zijn vrouw en kinderen blijkbaar zo goed bevallen, dat hij in juli 1992. na uitdiening van zijn contract bij de RAF. besloot om de Britse nationaliteit te verruilen voor de Nederlandse. Inmiddels had de luchtmacht hem een arbeidscontract aangeboden. Van eind 1988 tot begin juli 1992 is Lorraine als stafofficier werkzaam geweest bij de NAVO staf te Rheindahlen bij Mönchengladbach (Did). Op 10 juli 1992 werd majoor Lorraine wederom op de vliegbasis Volkel geplaatst maar nu in de functie van officier-operatiën bij het 306 squadron. Daardoor is hij drie keer aangewezen voor uitzending naar Villafranca. Na de cursus Hogere Staf Vorming met succes te hebben afgerond werd hij benoemd tot commandant van het 315 squadron, gestationeerd op de vliegbasis Twenthe. Van oktober 1997 tot april 1998 was toenmalige luitenant kolonel Lorraine detachementscommandant op de luchtmachtbasis Villafranca in Noord-Italië. Kolonel Lorraine heeft inmiddels ruim 3700 vlieguren op verschillende types vliegtuigen verza meld zoals de Jet Provost, de Folland Gnat, de Hawker Hunter, de Jaguar en de F-16. Binnenkort begint kolonel Lorraine met de conversie op de Alouette III. Veteraiiendagen 1999 op Soesterberg De Yeteranendagen 1999 werden voor de achtste keer op de "Bakenmat van de Koninklijke Luchtmacht" de vliegbasis Soesterberg gehouden. Het is niet alleen de centrale ligging van Soesterberg maar vooral de historie van de Luchtmacht die een extra dimensie geeft aan het geheel. Veel belangstelling was er van de veteranen voor de Apache gevechtshelicopter (foto: Pol de Soeten)

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1999 | | pagina 25