De naaste toekomst. 39 verbinding met de vorkbuis het vorig jaar begaf. Bij assemblage zijn de stelblokken vermoedelijk niet juist geplaatst en zijn de tapse pennen onderling verwisseld, maar de resulterende stijllengte is OK. De staartwielband bleek niet meer op spanning te staan. Bij gelegenheid zou e.e.a. zijn te corrigeren. Plaats ID-plate, beslag afvuurhandle, afdekplaatjes en H-meter Zoals verwacht is er een nieuw lijstje ontstaan, waarvan een deel op 03.09.15 en 10.09.15 is afge werkt: 1. De montage van de Munerelle zuurstofregelaar bij de bestuurder is afgerond. 2. De 3-weg kraan uit het Siebe-Gorman systeem is voorzien van een vulventiel en is evenals een T-stuk voor leidingen naar de beide Munerelle- regelaars, voorlopig geplaatst. 3. Aan de hand van een in 2013 via Edwin Hoog- schagen ontvangen fotobestand is de plaats voor de identficatieplaat (ID-plate) bepaald. 4. De gaten van de verwijderde drukmeters en 3-wegkraan van het Siebe-Gorman systeem in het onderste instrumentenpaneel zijn afgekit d.m.v. drie platen. 5. Het bestaande beslag van de afvuur-handle voor het vaste MG is meer in overeenstemming ge bracht met de aanwezige tekening. 6. De wijzerplaat van de hoogtemeter is zo inge steld dat de 0 bovenaan staat en de tekst horizon taal zoals men zou verwachten: de wijzer staat nu wel op 18.600 voet. 7. Verbandkast: een houten vulstuk van 9 mm dik is toegevoegd achter het bestaande raam van de klep, zodat er t.z.t. bij het bekleden geen "deuk" ontstaat 8. De staartwielband is lek: een vervangende band is gezocht, gevonden, besteld en op 29.09.15 bij PL ontvangen. Bij e.v. gelegenheid wordt de lekke band vervangen. Het (dummy) vizier voor het vaste machinegeweer nadert de assemblage. Er zijn d.m.v. 3D-printing kunststof onderdelen gemaakt die op in de lange buis passen. De enthousiaste medewerking van drie medewerkers in het "3-D Bibliolab" in Lelystad was geweldig en mag hier niet onvermeld blijven. Ook metalen delen voor de bevestiging van e.e.a. zijn (handmatig) vervaardigd. Het geheel kan bin nenkort op het vliegtuig worden gepast en daarna afgewerkt. Voor het (dummy) machinegeweer voor de waar nemer is de koelmantel gereed en met een loop gecombineerd. Onderdelen als het uitwendige gasdrukkanaal en de vizierkorrel zijn gemaakt en voorlopig gemonteerd. Hier wordt geen kunststof maar hout toegepast en met de hand bewerkt. Losse delen vizier voor vast MG, 3D-prints donker Met het oog op de gewenste verplaatsing van de C.X naar het NMM zal ATN de werkzaamheden waarvoor de romp moet worden opgehesen en/ of waarvoor meer dan enkele mensen nodig zijn, z.s.m. uitvoeren i.s.m. vrijwilligers, zo mogelijk Dutch Classic Aviators, en Projectleider. Het betreft het corrigeren van de montage van: de draaiarmen van het landingsgestel; de stabilo-helften en de ver spanning met het kielvlak en de plaatsing van de stelblokken en tapse pennen in de staartwielstijl. Ook zal daarbij de lekke staartwielband worden vervangen.

Spinner | 2015 | | pagina 41